www.equireality.cz

nemovitosti k chovu koní

kliknutím spustíte hledání
  předchozí   další       zpět na přehled

Ekofarma 11 ha, okr. Česká Lípa


Nabidka již není aktuální!
Lokalita:Zahrádky, okres Česká Lípa
GPS:50.6286800N, 14.5570511E    zobrazit
 
Výměra:112 097 m²
 
Kontakt:Ing. Vladimír Nedvěd
tel: 606 958 098
e-mail: nedved(zavináč)farmy.cz
 
Kancelář:FARMY.CZ
Podbabská 20, 160 00 Praha 6
tel./fax: 220922711
e-mail: info(zavináč)farmy.cz
www.farmy.cz

Popis nemovitosti

FARMY.CZ exkluzivně nabízí zemědělskou usedlost s přilehlými pozemky o celkové výměře 112.097 m2 v osadě Karasy u České Lípy.

Příjezd je zajištěn po asfaltové málo frekventované komunikaci, která slouží spíše jako cyklostezka. Usedlost se nachází v malebném prostředí přímo u Novozámeckého rybníka, který je národní přírodní rezervací. Jedná se o areál sestávající se z velké obytné budovy a dvou hospodářských stavení-stodol. Ve velké obytné budově jsou v přízemí dva zrekonstruované byty 2+kk a 4+kk, mlékárna, sklad, dílna, kotelna a další zázemí.

V patře je pak další byt 4+1 v původním stavu a další volné prostory. Dům je v dobrém stavebně technickém stavu, z části nově zrekonstruovaný. Stodoly jsou v dobrém stavu, je však nutné provést výměnu střešní krytiny. Dostatek vody pro lidi i zvířata je zajištěn z vlastní studny, dům je vytápěn kotlem na dřevo. El. rozvedena po celém areálu. Odpady jsou svedeny do septiku o velikosti cca 10 m3.

Na zemědělských pozemcích, které přímo navazují na dvůr, jsou pak postaveny dvě haly o velikosti12x6 m, sloužící pro uskladnění krmiva a podestýlky.

Farma funguje v režimu BIO. Zaměřuje se zejména na chov skotu (aktuálně 28 ks, cca 3/4 stáda plemeno Jersey, vlastní chovný býk) s produkcí mléka a jeho zpracování na mlékárenské výrobky v BIO kvalitě ve vlastní mlékárně. Prodej výrobků zajištěn "ze dvora". Produkty získaly několik ocenění v různých soutěžích. Další činností je chov včel a drůbeže (slepice, kachny, krůty). Součástí prodeje je i základní zemědělská technika potřebná pro chod farmy, chovné stádo, zásoby krmiva. Je možné se s majiteli domluvit na zaškolení ve výrobě mlékárenských výrobků a postupném předání farmy.

Nyní farma obhospodařuje 18 ha pozemků, v horizontu dvou let je možnost pronajmutí dalších cca 20 ha, 4 ha je možno dokoupit. Majitelé se do budoucna plánovali zaměřit i na ubytování na farmě. K tomuto účelu jsou na pozemcích postaveny dvě jurty a je vybudováno hygienické zázemí (splachovací záchody, umývárny). Toto zaměření se jeví jako velmi perspektivní, neboť kolem farmy vede v známá cyklostezka, která generuje dostatek zájemců o ubytování, akce pořádané na farmě i produkty z farmy. Vzhledem k velikosti pozemků a velké vzdálenosti k nejbližším sousedům však farma poskytuje i dostatek soukromí pro své majitele.

Energetický štítek není aktuálně k dispozici, proto uvádíme třídu G-mimořádně nehospodárná.

Katastrální území: Zahrádky u České Lípy
Celková výměra: 112.097 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří 2.342 m2
Počet bloků: jeden areál
Svažitost: rovina
Přístup z cesty: přístupné z obecní komunikace
Nadmořská výška: cca 260 m n.m.
Nájemní smlouva: užívají vlastníci
Vzdálenosti: Česká Lípa-5Km, Doksy-11Km
Jiné: Soupis parcel a mapu se zákresem pozemků ve větším rozlišení zašleme na vyžádání e-mailem

Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru novinek.

Opište kód   0739
TRH FAREM FARMY.CZZemědělské pozemky Lesní pozemky Ubytování na farmě
© 2011  WWW.EQUIREALITY.CZ
TOPlist